Sending
Máte jakýkoliv dotaz?
Vyplňte tento formulář

Občanská vybavenost

Občanská vybavenost

Přerov je okresní město, které nabízí vysokou kvalitu života a dobrou občanskou vybavenost. Obyvatelé zde naleznou všechny potřebné instituce a služby.

Záležitosti města spravuje Magistrát města Přerova, který sídlí v budově na Bratrské ulici č. 709/34. Veškeré informace a potřebné kontakty najdete na www.prerov.eu

 

Vzdělání

Statutární město Přerov zřizuje 11 samostatných mateřských škol a 1 mateřskou školu jako součást základní školy, 8 základních škol a 1 zařízení školního stravování.

V Přerově působí církevní škola, soukromé mateřské i základní školy a škola zřizovaná krajským úřadem.

Několik zajímavých oborů nabízí studentům střední a vysoké školy.

 

Zdravotnictví

Kvalitní zdravotní péči garantuje Nemocnice Přerov. Areál je umístěn na ulici Dvořákova, směrem na obec Kozlovice. V současné době v přerovské nemocnici naleznete 20 oddělení a můžete využít služeb 30 odborných ambulancí a Lékařskou službu první pomoci.

Více informací včetně aktuálního seznamu lékařů, jejich ordinační doby a kontaktů naleznete na webových stránkách Nemocnice Přerov. (nemocniceprerov.agel.cz)

Dalším zdravotnickým zařízením je Poliklinika AGEL. Poliklinika nabízí klientům komplexní preventivní a léčebnou péči, 49 lékařů a 75 sester, fyzioterapeutů a laborantů poskytuje péči ve 21 medicínských oborech. Hlavní prioritou personálu je spokojenost klientů a vysoká odbornost.

V současné době ve městě Přerově funguje 20 lékáren.

V Přerově naleznete dvě specializované prodejny zdravotnického materiálu, a to při Lékárně U Kostela a Lékárně AGEL v areálu přerovské nemocnice.

 

Bezpečné město

O bezpečnost a pořádek zde kromě státní policie ČR pečuje i městská policie Přerov.

 

Dostatek obchodů a ubytování

Kromě malých obchodů, obchůdků a provozoven jsou všem obyvatelům k dispozici i velké supermarkety (Albert, Billa, Kaufland, Lidl, Penny, Tesco). Pro turisty je připraveno kvalitní a cenově dostupné ubytování (Hotely, Penziony, ..).

 

Sport ve městě

Město Přerov nabízí obyvatelům široké spektrum sportovního vyžití, a to jak ve sportovních zařízeních zřizovaných městem, tak i v soukromých sportovních centrech.

Pro oddech a rekreační sport slouží plavecký bazén, kuželna, tenisové kurty, tenisová hala, zimní stadion, další sportovní areály, rehabilitační střediska a fit centra.